Küçükbay 4 milyon dolar bağışladı

FETÖ iddianamesine, Bayraklı Belediyesi Meclisi üyesi, AK Partili Seçilmiş’in verdiği bilgiler de yansıdı. Seçilmiş, “Küçükbay, yaklaşık 3,5-4 milyon dolar yıllık himmet bağışladı” dedi

İzmir’de FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonlar sonrasında Cumhuriyet Savcısı Zafer Dur tarafından hazırlanan ve kabul edilen iddianameyle ilgili farklı ayrıntılar dikkat çekiyor. egedesonsoz.com’dan Fatih Yapar’ın haberine göre, FETÖ’nün ‘Babalar Grubu’ olarak tanımlanan yapılanmasını kapsayan iddianamede, Ak Parti’nin bazı isimlerinin verdiği bilgiler de yer aldı.
Uzun yıllar FETÖ/PDY toplantılarına katıldığını, yapılanma içinde bulunduğunu anlatan Bayraklı Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Adem Seçilmiş, “Bekir Baz’ın (FETÖ’nün firari Ege Bölge İmamı) bir gün ofisinde otururken bana ‘Niye cemaatten ayrılıyorsun?’ dedi. Ben de kendisine ‘Fethullah Gülen’in beddua etmesi benim gözümden düşmesine sebep oldu, ne zaman TV’yi açıp izlesem hükümet aleyhinde propagandalarını görüyorum, bu canımı çok fena sıkıyor, bu yüzden benim cemaat ilen işim asla olmaz’ dedim. Baz’ın yanında bulunanlar bana ‘Devran dönecek o zaman görürsün, sen çok siyaset yapma sağda solda, cemaat aleyhine konuşup durma’ dediler” dedi.

Çeçenistan’da fabrika!

Meclis Üyesi Seçilmiş, şu anda FETÖ/PDY yapılanması içinde oldukları gerekçesiyle cezaevinde bulunan petrolcü Resul Seçilmiş ve Abdullah Seçilmiş hakkında da bilgiler verdi. İddianameye yansıyan bilgilere göre, Meclis Üyesi Seçilmiş, “İkisi de benim amcaoğlum olup, koyu cemaatçilerdir. Çeçenistan’da ve Abhazya’da cemaatle birlikte hali hazırda balık fabrikaları vardır” dedi. Geçmiş yıllarda bir gün kendisinin Yamanlar Koleji’nde zenginlerin katılacağı bir toplantıya davet edildiğini anlatan Seçilmiş, orada 200 kişinin toplantıya katıldığını, hepsinin zengin işadamı olduğunu belirtti.

 Yüklü bağışlar

Ahmet Küçükbay’ın yaklaşık 3,5-4 milyon dolar yıllık himmet bağışladığını belirten Adem Seçilmiş, “Rodi’nin sahipleri Fethin ve Fatih Kazancı 3 milyon dolar, Üniversal Kimya sahibi Emir Ağbaş 1,5 milyon dolar yıllık himmet bağışladı” dedi.
Çiğli’deki 44 dönümlük alanı Abdullah Kavuk’a vermekle suçlanan, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Adnan Yılmaz da, örgütün ‘Babalar Grubu’nda yer alan Şeref Sipahi’nin altınlarla kaçarken yakalandığını söyledi.

Son Haberler