Özel Can Hastanesi hizmete açıldı

İzmir Can Hastanesi hasta kabulüne başladı

İnşaat safhası yaklaşık iki yıl süren Özel Can Hastanesi, kapılarını açtı. Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Muzaffer Keskiner, “Güvenilir olmak, sevgi ve saygıyla yaklaşım, tıbbi ve toplumsal etik değerlere bağlı kalmak, çevreye duyarlı ve sosyal sorumluluklarının bilincinde, bilim ve teknolojideki yenilikleri çok yakından izleyen bir anlayışla çalışmak asla taviz vermeyeceğimiz temel değerlerimizdir” dedi.

Çiğli’de yeni hizmete giren hastanenin tanıtımını, Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Muzaffer Keskiner, Yönetim Kurulu Üyesi Op.Dr. Yener Bakan, İcra Kurulu Başkanı Umut Can Keskiner, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldırım, Tıbbi Direktör Turgay Kefeli, Kurumsal Pazarlama Direktörü Özlem Sipahioğlu, basın toplantısıyla yaptı. Hastane hakkında bilgi veren, 2 yıl önce büyük bir heyecanla hastanenin temelini attıklarını söyleyen Op.Dr. Muzaffer Keskiner, şöyle konuştu:

 

 

‘Bir sağlık merkezi değil sağlığın yeni merkezi’ olarak İzmir Özel Can Hastanesi 6 ameliyathanesi 38’i yeni doğan ve erişkin yoğun bakımda olmak üzere başlangıçta 75 ilerleyen dönemde 150 yatak kapasitesi ve 350 çalışanıyla bölgenin önemli sağlık sorunlarına çözüm odağı olmak üzere çalışmalarına başlamıştır.

İzmir Özel Can Hastanesi olarak başlangıçta Kadın Hastalıkları ve Doğum, Genel Cerrahi, Plastik Cerrahi, Ortopedi, Üroloji, Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Beyin Cerrahi, İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım, Yenidoğan Yoğun Bakım, Acil Servis, Biyokimya kliniklerinde 2’si profesör olmak üzere alanlarında uzman ve her biri mesleki yaşamlarında binlerce hastaya şifa olmuş hekim kadromuzla bir genel hastane olarak çalışmaya başlıyoruz.

 

Sağlıklı yarınlar “SENİNLE MÜMKÜN!”

2002 yılında 2 yoğun bakım ünitesi ve 35 yatak kapasitesiyle faaliyete başlayan Özel Salihli Can Hastanesi, “Sağlıkta en iyiye, daima ileriye” ilkesiyle hareket ederek 2008 yılında TÜV-CERT Kalite Belgesi’ni almıştır. 2016 yılında bölgenin ilk ve tek en üst seviye Erişkin ve Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri’nin yanında 127 yatak kapasitesiyle bölgede “Referans Hastane” olarak bilinirlik saygınlığına erişmiştir. Bununla birlikte bölgedeki sağlık alanında daha etkin bir rol üstlenme hedefiyle, son olarak yapımı tamamlanarak sizlerin de katılımıyla hizmete açılan İzmir Özel Can Hastanesi ile birlikte Can Sağlık Grubu’na dönüşmenin heyecan ve sevincini yaşamaktayız.

Ruhsal, tıbbi ve sosyal sağlığımızın derecesi, bir başka deyişle bütüncül iyilik hali, sağlıklı bir bireyi temsil eder. Bu bakımdan hizmetlerimizin yanında önleyici hizmetlere de büyük pay ayırmaktayız. Biz, Can Sağlık Grubu olarak daha iyiye giden bir yolculuğun içinde umut, çaba ve ortak akıl olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple sağlıklı yarınlar “SENİNLE MÜMKÜN!” diyoruz.

Son Haberler

Leave a Comment